(0 Szavazat)79 megjelenítés
A fogyatékkal élők támogatott foglalkoztatása, a hátrányos helyzetűek társadalomba való integrálásának módszere volt terítéken azon a találkozón, amelyet kedden, április 29-én tartottak Csíkszeredában a Jakab Antal Konferenciaközpontban. A T-EST projekt eredményeinek exploatációs szemináriumát a Hargita Megye Tanácsa alintézményeként működő Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság szervezte, amely szervezet szintén résztvevője a projektnek.
Utolsó frissítés: szerda, 2014 április 30
A jelenlevőket Elekes Zoltán vezérigazgató köszöntötte, aki elmondta, ez a találkozó jó alkalom a tudás, gyakorlatok, tapasztalatok átadására, célja a jó szakmai kapcsolatok és párbeszéd kialakítása. A Hargita megyeiek mellett aradi, marosvásárhelyi, bukaresti, jászvásári szakemberek is jelen voltak, akik többéves tapasztalattal rendelkeznek, és jó eredményeket tudnak felmutatni. Amint a vezérigazgató ismertette: az európai uniós finanszírozással megvalósuló projekt hatásaként egyértelmű minőségi javulás tapasztalható a fogyatékkal élők munkaerő-piaci hozzáférése terén Bulgáriában, Romániában és Törökországban szakképzés, munkahelyi tréning és a támogatott foglalkoztatás eszközei által.
Hargita Megye Tanácsa részéről Szabó Barna megyemenedzser szólalt fel, aki kifejtette, hogy ezen a téren Romániában mentalitásváltásra van szükség, ami többéves munkát jelent, ezért nagy hansúlyt kell fektetni a népszerűsítésre. Ennek fontosságáról beszéltek Borboly Csaba megyeelnökkel is, tette hozzá. Végül kifejtette, kíváncsian várja a projekt eredményeit, és jó munkát kívánt mindenkinek.
Ezt követően Gál Katalin szociális munkás bemutatta a T-EST projektet, amely hat ország tevékenységét egyesítette a fogyatékkal élők teljes körű hozzáférésének biztosítása érdekében az oktatás és a foglalkoztatottság terén.
A támogatott foglalkoztatás módszereit Hosszú Elvira pszichológus, szakmai értékelési szakértő mutatta be, amelynek célja a hátrányos helyzetűek segítése, emberi jogaik érvényesítése. Megtalálni a megfelelő személyt a megfelelő munkára azért fontos és hasznos az egész társadalomra nézve, mert az addig eltartott személyek a közösség hasznos tagjaivá válnak.
A bevált gyakorlatokról Banga Erzsébet beszélt a marosvásárhelyi Alpha Transilvana Alapítvány részéről, amely 22 éve dolgozik a szakterületen, ma már több központban.
A délelőtti előadások után délután műhelymunkákon folytatódott a tevékenység, majd a jelenlevők összefoglalták a szeminárium következtetéseit.
Csíkszereda, 2014. április 29.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)79 megjelenítés