(0 Szavazat)71 megjelenítés
Nemzetközi turisztikai vásáron vettek részt a Recultivatur projekt képviselői Varsóban, Lengyelországban, november 28–30 között. A Hargita Megye Tanácsa partnerségével zajló nemzetközi projekt célja a vallási értékek minél szélesebb körben történő népszerűsítése, ennek érdekében vettek részt a partnerek egy külön standon a nemzetközi vásáron, ahol a programban részt vevő régiók vallási értékeit mutatták be. A TT Varsó elnevezésű vásáron több száz kiállító népszerűsítette turisztikai termékeit több ezer érdeklődő jelenlétében, így kiváló lehetőség volt a vallási értékek megismertetésére széles körben.
Utolsó frissítés: szerda, 2013 december 11
Hargita Megye Tanácsa képviselői a Mária-utat népszerűsítő kiadvánnyal voltak jelen Varsóban, hiszen ez az út Székelyföld legjelentősebb kegyhelyét, a Mária-tiszteletről híres Csíksomlyót köti össze kereszt alakban a közép-kelet-európai térség zarándokhelyeivel, olyan kegyhelyekkel, amelyek keresztények sokaságát vonzzák minden évben.
Hargita megye rengeteg szellemi és anyagi vallási örökséggel rendelkezik, amelynek jelentős része kihasználatlan gazdasági szempontból. A Recultivatur projekt fő célja a vallási kulturális értékek hatékony integrálása a helyi gazdaságba, a régió vallási örökségei, az emberi erőforrások és az infrastruktúra kihasználásával. Hargita Megye Tanácsa mellett még 11 nemzetközi partner vesz részt a több mint 3 millió eurós összköltségvetésű projektben (ebből Hargita megye 327.200 euróval rendelkezhet) 2011 és 2013 között. Eredményképpen munkahely- és jövedelem növekedés a cél a bevont térségek számára, elősegítve a helyi turizmus fejlődését, így biztosítva a projekt hozzájárulását az Építsünk biztos jövőt! elnevezésű, Hargita megye 2012–2020 közötti gazdaságfejlesztésére vonatkozó keretprogram Turisztikai potenciálunk értékesítése ágazati célkitűzésének eléréséhez.
Rövid emlékeztető a Recultivatur projektről:
A Recultivatur nemzetközi projektnek az a célkitűzése, hogy a különböző vallási felekezetek kulturális értékeit a városok, a vidéki települések és településhálózatok fejlesztési gyakorlatába integrálja.
A projekt egyik célja a tárgyi és szellemi vallási örökség, a helyi értékek, az emberi erőforrások és az infrastruktúra kihasználása oly módon, hogy munkahelyeket és jövedelmet generáljon a bevont térségek számára.
A projekt vezető partnere a magyarországi, székesfehérvári Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. A program további részt vevői Olaszországból, Görögországból, Bulgáriából, Romániából, Magyarországról, Szlovéniából, Bosznia-Hercegovinából vannak.
Csíkszereda, 2013. december 11.
Tetszett ez a cikk?(0 Szavazat)71 megjelenítés