A természetvédelmi területeket népszerűsítik Hargita megyében

( Szavazat)30 megjelenítés
Érintőképernyős információs pultot helyeztek el a csíkszeredai megyeháza földszintjén az elmúlt napokban, amely Hargita megye természetvédelmi területeiről tájékoztatja az érdeklődőket. A látványosságokat részletes háromnyelvű katalógusban, szórólapon, banneren, valamint térképeken, fényképekkel, kisfilmekben és egyéb tájékoztató anyagokban jelenítik meg. 
 Az információs pultot az ECOURI ÎN TURISM – Visszhangok a turizmusban: egyensúly és megőrzés a védett területek egyediségének megőrzéséért és a turizmusba való beépüléséért című, európai uniós finanszírozású projekt keretében helyezte el Hargita Megye Tanácsa. A projekt célja a Hargita megyei turizmus fejlesztése ökoturisztikai útvonalak népszerűsítésével a különböző célcsoportok körében, valamint a térségbe látogató turisták számának növelése gazdag kínálattal, ami a hagyományok és a helyi kultúra megismerését is elősegíti. További cél, hogy tovább tartson az idegenforgalmi főszezon a térségben, több időt tartózkodjanak itt a turisták, a látogatók idevonzásával nőjön a helyi gazdasági szereplők jövedelme, szélesedjen a megyei turisztikai termékskála, valamint javuljon a turisztikai kínálat minősége.
Természetvédelmi terület a parajdi Sóhát, a csíkszentkirályi Bányapatakfeje, a galambfalvi Ráktava, a korondi Csigadomb, a fiatfalvi iszapvulkán, a Súgó-barlang, a Békás-szoros–Nagyhagymás Nemzeti Park, a csíkszentkirályi Lucs-tőzegláp, a vaslábi Fenék-rétláp, a kászonaltízi Kicsi Romlásmező-tőzegláp, a lövétei Nárciszrét, a borzonti Nyíres, a tölgyesi Vereskő, a remetei Nagyrét-láp, az újtusnádi Középpatak-láp, a csíkverebesi Benes-rétláp, a bélbori Dobreanu patak lápja, a csíkszentimrei Büdösfürdő, az újtusnádi Nádasfürdő, a kirulyfürdői Hargita-liget, a csíkszentkirályi Borsáros-láp, a borszéki Kerekszék, a Jézer-tó–Kelemen-havas Nemzeti Park, a borszéki botanikai rezervátum, a tusnádfürdői Sólyomkő, a homoródalmási Vargyas-
szurdok és barlangok, a Szent Anna-tó, a Mohos-tőzegláp, a farkaslaki Firtosdombja, a homoródszentpáli madárpihenő, a tusnádi Nyírkert-láp, a maroshévízi termálvízesés, a tusnádi Csemő-láp, a csíkdánfalvi Ördög-tó és a zsögödi Csihányos. Ezek közül a Nádasfürdő, a Benes-rétláp, a Csemő-láp, a Nyírkert-láp és a Borsáros láp alkotják az Alcsíki Natura 2000-es természetvédelmi övezetet.
A projekt összköltségvetése 782 278,31 lej, amelyből az önrész 37 905,79 lej, azaz 3%. A program további tevékenységei közé tartozik a nyomtatott, illetve elektronikus reklámanyagok készítése és szórása országos, valamint regionális vásárokon, információs és útmutató táblák elhelyezése, weboldalfejlesztés és -frissítés. A projektről bővebb információt találnak a http://www.greenharghita.ro oldalon.
 
Csíkszereda, 2013. július 8.
 
Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, december»
hkscpsv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774