Biotermelési kezdeményezések Gyergyóremetén

( Szavazat)30 megjelenítés
A fiatalok lehetőségeiről és a biogazdálkodásról hallhattak előadást a helybeliek
 
A fiatalok vidéki lehetőségeiről és a biogazdálkodásról tartottak előadást december 8-án Gyergyóremetén, ahol második alkalommal rendezték meg Hargita Megye Tanácsa vidéki értelmiségieknek szóló rendezvénysorozatát, a Székelyföldi Akadémiát. Laczkó-Albert Elemér polgármester köszöntötte a résztvevőket, elmondva, nagyon konstruktív kezdeményezésnek tartja ezt a rendezvényt, és reményét fejezte ki, hogy még számos alkalommal lehetnek hallgatói a remeteiek az akadémia előadásainak.
Máthé Emma, a Hargita Megyei Agrárkamara igazgatója hangsúlyozta: fontos odafigyelni arra, mit eszünk, és táplálékunk milyen forrásból származik. Terjedőben van a természettudatos, egészségesebb életmód irányában való „visszarendeződés”, melynek egyik leglényegesebb eleme mind a növényi, mind pedig az állati eredetű élelmiszer-alapanyagok ökológiai körülmények között történő megtermelése, a vegyszer- és gyógyszermaradványoktól mentes élelmiszerek előállítása. Máthé Emma részletesen ismertette azokat a feltételeket, amelyek szükségesek az ökológiai gazdálkodáshoz, és azt is elmondta, hogy Hargita Megye Tanácsa segítségével a megyei agrárkamara létre szeretne hozni egy elismertetőcéget, ezzel segítve a biogazdalkodásra való áttérést.
 
A remeteiektől nem áll távol a biotermelés, sőt a községben a közeljövőben bioetalon-üzem indul. A polgármester elmondta, hogy a településen már felmerült egy biobolt vagy biopiac létesítésének ötlete, ahol helyi termékeket értékesíthetnének kistermelők, családi vállalkozások.
 
Biró A. Zoltán, a Sapientia EMTE dékánja előadásában arra mutatott rá, hogy a legtöbb intézmény bezárja kapuit a fiatalok előtt, a családok pedig „túlprotezsálják” a fiatalokat, amivel az utóbbiak jó része visszaél, húzza-halasztja a tanulást, nem siet a munkaerőpiacra. További problémának nevezte a dékán, hogy a vidékiség taszítja a fiatalokat, a kreatív tehetségeknek „szűk” a vidék, és az iskola nem nevel gyakorlatiasságra. A dékán a felsorolt problémákra a következő megoldásokat vázolta fel: a családok legyenek szigorúbbak a gyerekekkel szemben, az iskolában fordítsanak nagyobb hangsúlyt az oktatáson kívüli, közösségformáló tevékenységekre, a média sorozatot indíthatna sikeres fiatalokról, az alkalmazók, hivatalok pedig hagyják a fiatalokat, hogy érvényesítsék új tudásukat, és hagyják őket kapcsolati hálózatot, illetve lobbit építeni.
 
A polgármester elmondta, hogy a remetei közösség törődik a fiatalokkal, sokat foglalkozik velük, főleg a minden évben megrendezett nagykorúsítási bál előtt. Laczkó-Albert Elemér szerint jó lenne minden ilyen bál előtt a fiataloknak szóló előadásokat tartani a Székelyföldi Akadémia keretében.
 
Gyergyóremete, 2011. december 8.
  
Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, december»
hkscpsv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774