Dombi Gyula aranyérmet nyert a taekwondo-bajnokságon

( Szavazat)77 megjelenítés
November 24-én a marosvásárhelyi sportcsarnokban rendezték meg a 2012. évi országos taekwondo-bajnokságot, ahol a formagyakorlat kategóriában kollégánk, Dombi Gyula aranyérmes, országos bajnok lett, páros formagyakorlatban pedig Simó Kata Noémivel a 3. helyen végeztek, bronzérmesek lettek.
 Másnap Maros Kupával díjazott küzdelmi versenyt rendeztek gyerek, serdülő, ifi, illetve felnőtt – fiú/lány, női/férfi – kategóriában. A versenyen kollégánk a +87 kg kategóriában szerepelt, ahol a selejtező mérkőzések után bekerült a döntőbe, és ott fölényesen legyőzte ellenfelét, megnyervén ezzel a versenyt.
November 3-án a jászvásári versenyen is részt vett Dombi Gyula. Itt is a selejtező mérkőzések után bekerült a döntőbe, ahol igen küzdelmes, izgalmas mérkőzésen a török állampolgárságú Ben Ayed Ferest legyőzvén megnyerte a versenyt.
Kollégánk a csíkszeredai Phoenix csapat tagja, melyet Hargita Megye Tanácsa is támogat. Edzője Simó Mihály 4 danos taekwondo-mester.
A WTF taekwondo hivatalos olimpiai sportág.