Székelyföldi akadémia Csíkszépvízen

( Szavazat)38 megjelenítés

A Székelyföldi Akadémia keretében február 10-én Csíkszépvízen a Székely termék márkanév és az épített örökség témakörében tartottak előadásokat. A szépvízi polgármesteri hivatal pincetermében összegyűlt lakossággal Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke ismertette az akadémia céljait.

 –  Azt szeretnénk elérni, hogy Hargita megye lakói javaslataikkal, ötleteikkel, építő jellegű kritikai észrevételeikkel bekapcsolódjanak a megyei tanács tevékenységébe, ne csupán passzív szemlélői legyenek a mindennapi életünket befolyásoló kérdéseknek, hanem lehetőséget szeretnénk adni olyan témák átbeszélésére, amelyek érdeklik az embereket, de a mindennapokban nem jut idő és hely ezek megvitatására. A Székelyföldi Akadémia célja bevonni és ösztönözni a döntések előkészítésbe minden, a közössége és saját érdekében tenni akaró lakost, tudatosítva bennük, hogy más út is létezik, mint a passzív szemlélődés és beletörődés. Az akadémia teremtette vitalehetőség bevonja az egyházi elöljárókat, tanítókat, véleményformálókat, hogy együttes erővel vegyenek részt a közösségüket szolgáló döntések előkészítésében –  mondta el a tanácselnök. 

Márton István, Hargita Megye Tanácsa vidékfejlesztési közhasznú társaságának vezetője a Székely termék és Székelyföldi márkanevekről tartott előadást. Ezek a védjegyek a marketingen túl minőségi garanciát is jelentenek, továbbá nem elhanyagolható szerepük van a hagyományos előállítási módszerek és mesterségek továbbörökítésében is.  A közhasznú társaság vezetője fényképek bemutatásával is igyekezett alátámasztani mondanivalóját mely képek a Hargita Megyei Tanács által szervezett hagyományos termékek vásárain készültek, valamint a Cora üzletlánc polcaira került termékeket illusztrálták.

Túros Eszter Hargita Megye Tanácsának Műemlékvédelmi Közszolgálatának vezetőjeként az általa irányított intézmény projektjeit ismertette. Többek között a székely szimbólumok kutatását végző munkacsoportot, amely munkájának eredménye a címer és pecsét kiállítás, a történelmi székely zászlók bemutatása, különböző épített örökségünket feltáró fotópályázat és a megyei tanács által nemrégiben kiadott Székely Címerek kifestőkönyv. Ezt követően a virtuális gömbpanoráma módszerét mutatta be, amely révén már huszonnégy székelyföldi épített örökséget lehet az Internet segítségével megismerni. A lenyűgöző élményt nyújtó technikai megoldás már több mint háromszázezer érdeklődőt vonzott a virtualisszekelyfold.ro honlapra. Az eddigi látogatók többsége magyarországi, de sok a németországi és svájci látogató is – mondta Túros Eszter – hozzátéve, hogy a nagyvilágban még csak most kezdik felfedezni ezt a honlapot.

Az előadásokat követő beszélgetésen Ferencz Tibor polgármester ígéretet tett, hogy bár eddig a megyei tanács által szervezett hagyományos és helyi termékek vásárához csupán egy kisebb székely kapu felállításával tudtak hozzájárulni, a jövőben a vásáron való részvételre biztatják a község lakóit. A késő délutánba nyúló beszélgetés témáját, melybe a helybéli lakóság is aktívan részt vett, a felújításra váró kápolnák, valamint a Natura 2000 természetvédelmi területei és a község lehetséges turisztikai fejlesztései szolgáltatták.

  
Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, december»
hkscpsv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774