Marketingterv és hálózatban való együttműködés hozhat megoldást a helyi turizmusban

Második szakaszban van a turizmus területén, vidéki környezetben tevékenykedő kis- és középvállalkozók problémáira irányuló akcióterv

(0 Szavazat)36 megjelenítés

Negyedik alkalommal szerveztek találkozót a helyi érintettekkel, december 6-án, a csíkszeredai megyeházán, a RuralGrowth elnevezésű projekt keretében („RuralGrowth - Increasing competitiveness of SMEs in the rural visitor economy sector” - A növekedés elősegítése a vidéki térségben – a turizmus ágazatában lévő KKV-k versenyképességének növelése a vidéki térségben), melynek Hargita Megye Tanácsa is partnere.

Erős partnerség és kapcsolati rendszer kialakítására kell törekedni – hangsúlyozta Moldován Szeredai Noémi lelkész, aki levendulatermesztéssel is foglalkozik. A vállalkozó részt vett a projekt harmadik partnertalálkozóján is júliusban, melyet Spanyolországban szerveztek meg. Az ott szerzett tapasztalatairól tartott beszámolójában azt is elmondta, bár az ottani vállalkozók is gyakran küzdenek hasonló problémákkal, mint a helyiek, ők sokkal jobban kihasználják a rendelkezésükre álló lehetőségeket, emellett hálózati rendszerként nyújtanak szolgáltatásokat.

A Pro Szent Anna Egyesület vezetője, Dósa Levente aktívan hozzájárul egy olyan akcióterv kidolgozásához, mely a térségre szabottan segítené elő a turizmus területén, vidéki környezetben tevékenykedő kis- és középvállalkozások versenyképességét. Mint elmondta, elsősorban az infrastruktúrát kell fejleszteni, úgy, hogy az maximálisan kiszolgálja az adott turisztikai célpontokat.

„Térségünkben komoly problémát jelent a kommunikáció és a képzések hiánya, illetve az, hogy a fiataloknak nem nyújtanak megfelelő alternatívát a külföldi munkavállalással szemben” – emelte ki a vállalkozó.

Dósa egy marketingterv mielőbbi kidolgozását is szorgalmazza, továbbá a Székely termék márka és más közösségi védjegyek kiterjesztését a turizmus területére.

Zólya Zsombor, az októberben Nagykanizsán sorra került partnertalálkozón bemutatott jó példák helyi alkalmazását javasolta, mint például a biciklizésre alkalmas, biztonságos erdei és mezei utak kijelölését, illetve a lovasturizmus magasabb szintre való emelését. „Vannak már jó kezdeményezések a térségben több helyen is, ezeket kellene továbbfejleszteni hivatalos keretek között” – emelte ki Zólya.

A találkozó végén Farkas Enikő projektmenedzser egy kérdőívet osztott ki a helyi érintetteknek, melyben a projekt akciótervére vonatkozó meglátásaikról, javaslataikról kérdezik őket.

Február 19-én Hargita megyében veszi kezdetét az ötödik partnertalálkozó, ahol a helyi jó példákat mutatják be a magyarországi, holland, olasz, finn, spanyol és brit partnereknek.

A RuralGrowth projekt korábbi találkozóiról itt olvasható:

http://hargitamegye.ro/hirek/a-turizmus-teruleten-vallalkozok-versenykepesseget-novelnek.html

http://hargitamegye.ro/hirek/a-turizmus-fejleszteset-a-helyi-adottsagokra-kell-epiteni.html

http://hargitamegye.ro/hirek/a-helyi-turizmus-problemait-vitattak-meg-a-megyehazan.html

https://www.borbolycsaba.ro/hirek/borboly-csaba-tervezzuk-egyutt-ujra-hargita-megye-turisztikai-strategiajat/

Csíkszereda, 2017. december 7.


[ Közéleti hírek ]

 

Álláshirdetések
Tematikus oldalak

Eseménynaptár
«2024, december»
hkscpsv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
FACEBOOK

Projektek

 

 

 

 

 

 

ENSIE

 

 

Network of Cities for Artistic Creation

European Day of Artistic Creativity

Creative Ideas Bank

 

VADKÁROK HARGITA MEGYÉBEN

Sürgősségi számok

Egységes segélyhívó szám:

112

 

Hargita Megye Tanácsának készenléti szolgálata a megyei utak hótalanítására:

0266 207 774